نیکسا

شبیه به نیک، (به مجاز) خوب و نیکو

جنسیت اسم نیکسا

دختر

نیکسا به انگلیسی

nik-sa

تعداد نیکسا ها در ایران

516

تلفظ نیکسا به فارسی

نیکسا

ریشه اسم نیکسا

فارسی

تلفظ نیکسا به انگلیسی

/n.-sā/

رنگ اسم نیکسا

زرد

ابجد اسم نیکسا

141

ابجد وسیط اسم نیکسا

21

ابجد صغیر اسم نیکسا

15

درباره نام نیکسا

نیکسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 516 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکسا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نیکسا و معنی اسم نیکسا

ریشه اسم نیکسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکسا فارسی می باشد و تلفظ نیکسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نیکسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-sā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیک + سا (پسوند شباهت)
نیک: خوب، نیکو، آدم خوب، شخص صالح، شایسته، خوشی، سعادت

معنی اسم نیکسا در ثبت احوال

(نیک + سا (پسوند شباهت))، ۱- شبیه به نیک؛ ۲- (به مجاز) خوب و نیکو.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکسا عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هراس، بیم، فرصت و زمان پرداختن به كاری، فراغت و آسایش، توجه و التفات

توده‌ی بسیار بزرگی از آب، دریاچه، رود بزرگ

دوست و رفيق ايل

ترکیب دو اسم فاطمه و سبا (رانده شده از آتش و انسان)

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

بخشش، خير، نيكي

ماه طلایی، ماه زرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید