نیکدخت

دختر نيك، دختر خوب

جنسیت اسم نیکدخت

دختر

نیکدخت به انگلیسی

nik-dokht

تعداد نیکدخت ها در ایران

408

تلفظ نیکدخت به فارسی

نيکدُخت

ریشه اسم نیکدخت

فارسی

تلفظ نیکدخت به انگلیسی

/n.-dokht/

رنگ اسم نیکدخت

سبز

ابجد اسم نیکدخت

1084

ابجد وسیط اسم نیکدخت

28

ابجد صغیر اسم نیکدخت

22

درباره نام نیکدخت

نیکدخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیکدخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیکدخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 408 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیکدخت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نیکدخت و معنی اسم نیکدخت

ریشه اسم نیکدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیکدخت فارسی می باشد و تلفظ نیکدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيکدُخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیکدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیکدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیکدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر نیک، دختر خوب، نیکو، صالح و شایسته

معنی اسم نیکدخت در ثبت احوال

(نيك + دخت = دختر)، دختر نيك، دختر خوب، نيكو، صالح و شايسته.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیکدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیکدخت عدد " 1084 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیکدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیکدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیکدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیکدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرام ،یواش، به آهستگی

آریایی نیک پندار، آریایی نیک خو، هميشه بهار كوهی

خوشبخت، سعید، نام استاد رودکی در موسیقی

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

برگزیده، صاف و زلال شده، از القاب حضرت رسول اكرم (ص)

گوهرها، سنگ ها و زیورآلات قیمتی و زینتی

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

فدایی چشمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید