نیل آی

ماه نیلی(آبی رنگ)، ماه نیلگون

جنسیت اسم نیل آی

دختر

نیل آی به انگلیسی

nil ay

تعداد نیل آی ها در ایران

1,557

تلفظ نیل آی به فارسی

نیل آی

ریشه اسم نیل آی

ترکی , سانسکریت

تلفظ نیل آی به انگلیسی

/nil āy/

رنگ اسم نیل آی

آبی

ابجد اسم نیل آی

101

ابجد وسیط اسم نیل آی

29

ابجد صغیر اسم نیل آی

11

درباره نام نیل آی

نیل آی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیل آی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیل آی که در انگلیسی به صورت nil ay نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,557 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیل آی

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نیل آی و معنی اسم نیل آی

ریشه اسم نیل آی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیل آی ترکی , سانسکریت می باشد و تلفظ نیل آی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نیل آی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nil āy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیل آی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیل آی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیل آی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیل + آی، آی در زبان ترکی به معنی ماه است؛ ماه نیلی رنگ، ماه نیلگون

معنی اسم نیل آی در ثبت احوال

ماه نیلی (آبی رنگ).

حروف ابجد و طالع بینی نام نیل آی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیل آی عدد " 101 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیل آی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیل آی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیل آی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیل آی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و رشاد (ستوده و رستگاری)

مورد علاقه و محبت زیاد، محبوب

مانند مینا، نام گلی است

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

زاده مهر و محبت، زاده خورشید

ترکیب دو اسم غلام و حسین (فرمان بردار و زیبا)

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

بزرگواری، افتخاری که از امری نصیب شخص می شود، برتری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید