نیلسا

شبيه به نيل، مثل نيل

جنسیت اسم نیلسا

دختر

نیلسا به انگلیسی

nilsa

تعداد نیلسا ها در ایران

2,757

تلفظ نیلسا به فارسی

نيلسا

ریشه اسم نیلسا

فارسی

تلفظ نیلسا به انگلیسی

/nilsā/

رنگ اسم نیلسا

سبز

ابجد اسم نیلسا

151

ابجد وسیط اسم نیلسا

19

ابجد صغیر اسم نیلسا

16

درباره نام نیلسا

نیلسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نیلسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نیلسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,757 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نیلسا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نیلسا و معنی اسم نیلسا

ریشه اسم نیلسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیلسا فارسی می باشد و تلفظ نیلسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيلسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nilsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیلسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیلسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیلسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به سان نیل، مثل رود، آرامش بخش،آسمان آبی،رود روان

معنی اسم نیلسا در ثبت احوال

(سنسكريت ـ فارسي) (نيل + سا (پسوند شباهت))، شبيه به نيل، مثل نيل، ر نيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیلسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیلسا عدد " 151 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیلسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیلسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیلسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیلسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

شکسته بند، جبار، از نام ها و صفات پروردگار

به گونه‌ احترام آميز به معنی دختر، دختربچه

ترکیب دو اسم امیر و والا (فرمانروا و دارنده‌ی مقام)

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

ترکیب دو اسم محمد و فتاح (ستوده و گشاینده)

ماه، نور ماه، (به مجاز) زیبا، نهر آب

ترکیب دو اسم محمد و رشاد (ستوده و رستگاری)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید