نیرومند

داراي نيرو، قوي

جنسیت اسم نیرومند

پسر

نیرومند به انگلیسی

nirumand

تعداد نیرومند ها در ایران

360

تلفظ نیرومند به فارسی

نيرومند

ریشه اسم نیرومند

فارسی

تلفظ نیرومند به انگلیسی

/nirumand/

رنگ اسم نیرومند

بنفش

ابجد اسم نیرومند

360

ابجد وسیط اسم نیرومند

36

ابجد صغیر اسم نیرومند

27

درباره نام نیرومند

نیرومند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نیرومند پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نیرومند که در انگلیسی به صورت nirumand نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 360 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نیرومند

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نیرومند و معنی اسم نیرومند

ریشه اسم نیرومند

همانطور که گفتیم ریشه اسم نیرومند فارسی می باشد و تلفظ نیرومند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نيرومند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nirumand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نیرومند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نیرومند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نیرومند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نیرومند در فرهنگ فارسی عمید:
زورمند، توانا، قوی، پرزور


معنی اسم نیرومند در فرهنگ فارسی:
زورمند، توانا، قوی، پرزور، قوه وقدرت، توانایی

معنی اسم نیرومند در ثبت احوال

داراي نيرو، قوي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نیرومند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نیرومند عدد " 360 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نیرومند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نیرومند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نیرومند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نیرومند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز، آفتاب

اعمال نیک و خیرات،برتری

پیرو دین اسلام، مسلمان

ترکیب دو اسم امیر و مصطفی (پادشاه و برگزیده)

شکفته شده، غنچه ای که باز شده است، رشد یافته

ترکیب دو اسم امیر و آرشام (فرمانروا و نیرومند)

گشاینده، از صفات و نام های پروردگار

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید