نوش آذر

آتش جاوید، از شخصیتهای شاهنامه

جنسیت اسم نوش آذر

دختر

نوش آذر به انگلیسی

nush azar

تعداد نوش آذر ها در ایران

393

تلفظ نوش آذر به فارسی

نوش‌آذر

ریشه اسم نوش آذر

فارسی

تلفظ نوش آذر به انگلیسی

/nuš āzar/

رنگ اسم نوش آذر

قرمز

ابجد اسم نوش آذر

1257

ابجد وسیط اسم نوش آذر

21

ابجد صغیر اسم نوش آذر

24

درباره نام نوش آذر

نوش آذر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوش آذر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوش آذر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 393 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوش آذر

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نوش آذر و معنی اسم نوش آذر

ریشه اسم نوش آذر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوش آذر فارسی می باشد و تلفظ نوش آذر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوش‌آذر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuš āzar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوش آذر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوش آذر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوش آذر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوش آذر در لغت نامه دهخدا:
نام آتشکده دوم است از هفت آتشکده مغان و پارسیان باستان.

معنی اسم نوش آذر در ثبت احوال

(= آذرنوش) نام آتشكده‌ي دوم از هفت آتشكده پارسيان، (آذرمهر برزين يا آذربرز برزين).

حروف ابجد و طالع بینی نام نوش آذر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوش آذر عدد " 1257 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوش آذر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوش آذر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوش آذر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوش آذر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرام، آهسته، بردبار

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

باد ملایم، مقام و منزلت

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

شمشیر دین

بهترین نام، بالاترین نام

صخره

ترکیب دو اسم ماه و جهان (زیبا و دنیا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید