نورین

نورانی، نوری، زیبارو

جنسیت اسم نورین

دختر

نورین به انگلیسی

nurin

تعداد نورین ها در ایران

384

تلفظ نورین به فارسی

نورين

ریشه اسم نورین

فارسی , عربی

تلفظ نورین به انگلیسی

/nurin/

رنگ اسم نورین

صورتی

ابجد اسم نورین

316

ابجد وسیط اسم نورین

28

ابجد صغیر اسم نورین

19

درباره نام نورین

نورین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورین، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورین

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نورین و معنی اسم نورین

ریشه اسم نورین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورین فارسی , عربی می باشد و تلفظ نورین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nurin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نور، مربوط به نور، روشن و درخشان، (به مجاز) زیبارو، نور (عربی) + ین (فارسی) نورانی، نوری

معنی اسم نورین در ثبت احوال

(نور + ين (پسوند نسبت))، 1- منسوب به نور، مربوط به نور؛ 2- روشن و درخشان؛ 3- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورین عدد " 316 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درختی خاردار كه شترها از آن می‌چرند

بسیار مهربان، بسیار دوستدار، از نام های پروردگار

نیرو، قدرت

مرد پاک

لبخند، درخشیدن

بهشت، باغ، بستان

گران مایه، نیکو، فخر کننده

بی‌گناه و پاک، در امان، محفوظ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید