نورالهدی

نور هدایت و رستگاری

جنسیت اسم نورالهدی

دختر

نورالهدی به انگلیسی

nurolhoda

تعداد نورالهدی ها در ایران

2,637

تلفظ نورالهدی به فارسی

نورالهدی

ریشه اسم نورالهدی

عربی

تلفظ نورالهدی به انگلیسی

/nurolhodā/

رنگ اسم نورالهدی

قرمز

ابجد اسم نورالهدی

306

ابجد وسیط اسم نورالهدی

42

ابجد صغیر اسم نورالهدی

27

درباره نام نورالهدی

نورالهدی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورالهدی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورالهدی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,637 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورالهدی

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نورالهدی و معنی اسم نورالهدی

ریشه اسم نورالهدی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورالهدی عربی می باشد و تلفظ نورالهدی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورالهدی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nurolhodā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورالهدی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورالهدی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورالهدی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نورالهدی به معنای نور هدایت و نورِ رستگاری، راستی و پیروزی است.

معنی اسم نورالهدی در ثبت احوال

نورِ رستگاري، راستي و پيروزي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورالهدی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورالهدی عدد " 306 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورالهدی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورالهدی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورالهدی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورالهدی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و سهیل (فرمانروا و نام یک ستاره)

ترکیب دو اسم امیر و کسرا (فرمانروا و خسرو)

تند، تیز، چالاک، دلیر، فر، شکوه

نام کوهی در حجاز

مثل روز، روشن، زیبا

ترکیب دو اسم محمد و یاشا (ستوده و زنده باد)

ترکیب دو اسم محمد و سبحان (ستوده و پاک)

آبرو و اعتبار دین و آیین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید