نورالزهرا

نورِ زهرا

جنسیت اسم نورالزهرا

دختر

نورالزهرا به انگلیسی

nurozzahra

تعداد نورالزهرا ها در ایران

1,581

تلفظ نورالزهرا به فارسی

نورالزهرا

ریشه اسم نورالزهرا

عربی

تلفظ نورالزهرا به انگلیسی

/nurozzahrā/

رنگ اسم نورالزهرا

زرد

ابجد اسم نورالزهرا

500

ابجد وسیط اسم نورالزهرا

44

ابجد صغیر اسم نورالزهرا

32

درباره نام نورالزهرا

نورالزهرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورالزهرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورالزهرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,581 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورالزهرا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نورالزهرا و معنی اسم نورالزهرا

ریشه اسم نورالزهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورالزهرا عربی می باشد و تلفظ نورالزهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورالزهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nurozzahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورالزهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورالزهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورالزهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نورِ زهرا

معنی اسم نورالزهرا در ثبت احوال

نورِ زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورالزهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورالزهرا عدد " 500 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورالزهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورالزهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورالزهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورالزهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سردار سپاه، فرمانده لشکر، بزرگ، حاکم، شاه، رهبر

معصوم، بي‌گناه، پاك‌دامن

نوازشگر، آواز خواندن همراه با نوازش

پارسین، پارسی، اهل پارس

پاک، پارسا، زکی

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

ياريگر، كمك كننده، ياور

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران