نوازش

از روی مهربانی دست بر سر کسی کشیدن

جنسیت اسم نوازش

دختر

نوازش به انگلیسی

navazesh

تعداد نوازش ها در ایران

360

تلفظ نوازش به فارسی

نَوازش

ریشه اسم نوازش

فارسی

تلفظ نوازش به انگلیسی

/navāzeš/

رنگ اسم نوازش

قرمز

ابجد اسم نوازش

364

ابجد وسیط اسم نوازش

16

ابجد صغیر اسم نوازش

22

درباره نام نوازش

نوازش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوازش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوازش، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 360 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوازش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نوازش و معنی اسم نوازش

ریشه اسم نوازش

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوازش فارسی می باشد و تلفظ نوازش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَوازش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /navāzeš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوازش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوازش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوازش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

از روی مهربانی دست بر سر و روی کسی کشیدن، به آرامی و پیاپی لمس کردن، مهربانی، لطف، (در قدیم) تسلی و دلجویی، بخشش و عطا، ترنم و تغنی، عمل نواختن آلات موسیقی

معنی اسم نوازش در ثبت احوال

(اسم مصدر از نوازيدن)، 1- از روي مهرباني دست بر سر و روي كسي كشيدن؛ 2- به آرامي و پياپي لمس كردن، مهرباني، لطف؛ 3- (در قديم) تسلي و دلجويي، بخشش و عطا، ترنم و تغني؛ 4- عمل نواختن آلات موسيقي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوازش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوازش عدد " 364 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوازش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوازش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوازش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوازش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

متین، خانم با وقار و با متانت

ترکیب دو اسم محمد و نیکان (ستوده و نیکو)

(به مجاز) تازه و جديد، شاداب، نو برانه

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید