نهاله

نهال

جنسیت اسم نهاله

دختر

نهاله به انگلیسی

nahale

تعداد نهاله ها در ایران

381

تلفظ نهاله به فارسی

نهاله

ریشه اسم نهاله

فارسی

تلفظ نهاله به انگلیسی

/na(e)hāle/

رنگ اسم نهاله

بنفش

ابجد اسم نهاله

91

ابجد وسیط اسم نهاله

19

ابجد صغیر اسم نهاله

19

درباره نام نهاله

نهاله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نهاله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نهاله که در انگلیسی به صورت nahale نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 381 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نهاله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نهاله و معنی اسم نهاله

ریشه اسم نهاله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نهاله فارسی می باشد و تلفظ نهاله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نهاله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /na(e)hāle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نهاله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نهاله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نهاله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نهاله در فرهنگ فارسی عمید:
۱. = نهال na(e)hāl
۲. شاخۀ درخت یا چوبی که صیادان به‌صورت مترسک برای راندن شکار به‌سوی دام یا شکارگاه درست می‌کردند
۳. شکار

معنی اسم نهاله در فرهنگ فارسی معین:
۱. شاخه درخت یا چوبی که شکارچی برای راندن شکار به سوی دام از آن استفاده می کند ۲. شکار، صید

معنی اسم نهاله در ثبت احوال

(در قديم) نهال

حروف ابجد و طالع بینی نام نهاله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نهاله عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نهاله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نهاله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نهاله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نهاله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کیهان، جهان، دنیا، گیتی

ترکیب دو اسم عماد و رضا (تکیه‌گاه و خشنود)

ماه دخت، دختر ماه

ترکیب دو اسم محمد و مهدیار (ستوده و محافظ)

ترکیبی از دو اسم محمد و فربد (ستوده و شکوهمند)

پسرِ سام، زال

تبسم، لبخند زدن

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید