نمونه

مقدارکمی ازچیزی

جنسیت اسم نمونه

دختر

نمونه به انگلیسی

nemune

تعداد نمونه ها در ایران

501

تلفظ نمونه به فارسی

نمونه

ریشه اسم نمونه

فارسی

تلفظ نمونه به انگلیسی

/ne(o,a)mune/

رنگ اسم نمونه

صورتی

ابجد اسم نمونه

151

ابجد وسیط اسم نمونه

19

ابجد صغیر اسم نمونه

25

درباره نام نمونه

نمونه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نمونه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نمونه که در انگلیسی به صورت nemune نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 501 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نمونه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نمونه و معنی اسم نمونه

ریشه اسم نمونه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نمونه فارسی می باشد و تلفظ نمونه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نمونه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ne(o,a)mune/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نمونه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نمونه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نمونه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. مثل، مانند ۲. مقدار کمی از چیزی که به کسی نشان دهند ۲٫ سرمشق، الگو.

معنی اسم نمونه در ثبت احوال

1- مقدار يا تعداد كم از چيزي يا از مجموعه‌اي كه نشان‌دهنده‌ي ويژگي‌هاي آن چيز يا آن مجموعه است؛ 2- نمودار؛ 3- مثال؛ 4- سرمشق، الگو؛ 5- داراي ويژگي‌هاي شايسته كه مي‌تواند براي ديگران سرمشق باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نمونه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نمونه عدد " 151 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نمونه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نمونه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نمونه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نمونه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و علی (ستوده و بلندمرتبه)

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

دارنده اسب لاغر، نام جهان پهلوان ایرانی

گیاهی معطر از خانواده نعناع که مصرف دارویی دارد

حليم و بردبار

منسوب به بهار

شاد، مسرور، خوشحال

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید