ناژین

نارون

جنسیت اسم ناژین

دختر

ناژین به انگلیسی

nazhin

تعداد ناژین ها در ایران

498

تلفظ ناژین به فارسی

ناژين

ریشه اسم ناژین

فارسی

تلفظ ناژین به انگلیسی

/nāžin/

رنگ اسم ناژین

طلایی

ابجد اسم ناژین

111

ابجد وسیط اسم ناژین

23

ابجد صغیر اسم ناژین

17

درباره نام ناژین

ناژین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ناژین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ناژین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 498 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ناژین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ناژین و معنی اسم ناژین

ریشه اسم ناژین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناژین فارسی می باشد و تلفظ ناژین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناژين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāžin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناژین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناژین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناژین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نارون، شجره البق، پشه غال

معنی اسم ناژین در ثبت احوال

نارون، شجرة البق، پشه غال، ا نارون.

حروف ابجد و طالع بینی نام ناژین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناژین عدد " 111 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناژین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ناژین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناژین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناژین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موجب تسکین و آسایش دل

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

یکرنگ، بی ریا، ساینده

عالم، گيتي، جهان، كرانه‌های آسمان

ترکیب دو اسم امیر و مهدی (پادشاه و هدایت شده)

چشمانم، (به مجاز) عزيز و گرامی

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

جوانمرد قدرتمند و توانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید