نامجو

نامدار، مشهور

جنسیت اسم نامجو

پسر

نامجو به انگلیسی

nam ju

تعداد نامجو ها در ایران

336

تلفظ نامجو به فارسی

نامجو

ریشه اسم نامجو

فارسی

تلفظ نامجو به انگلیسی

/nām ju/

رنگ اسم نامجو

نیلی

ابجد اسم نامجو

100

ابجد وسیط اسم نامجو

16

ابجد صغیر اسم نامجو

19

درباره نام نامجو

نامجو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نامجو پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نامجو که در انگلیسی به صورت nam ju نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 336 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نامجو

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نامجو و معنی اسم نامجو

ریشه اسم نامجو

همانطور که گفتیم ریشه اسم نامجو فارسی می باشد و تلفظ نامجو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نامجو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nām ju/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نامجو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نامجو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نامجو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نامجو در فرهنگ فارسی عمید:
۱. جویای نام، شهرت‌ طلب.
۲. [قدیمی] شجاع، د لیر.

معنی اسم نامجو در ثبت احوال

1- (به مجاز) نامدار، مشهور؛ 2- (در قديم) جوياي آوازه و شهرت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نامجو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نامجو عدد " 100 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نامجو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نامجو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نامجو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نامجو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هميشگی، ابدی

سبب سربلندی و افتخار دین

مهربان، بخشاینده

لطیف بودن، (به مجاز) مهربان

بسیار زیبا، دلنشین و فریبنده

ترکیب دو اسم نعیم و رضا (نعمت و خشنودی)

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

بنده خداوند شنوا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید