نازیتا

همانند ناز و کرشمه، (به مجاز) زيبا

جنسیت اسم نازیتا

دختر

نازیتا به انگلیسی

nazita

تعداد نازیتا ها در ایران

2,076

تلفظ نازیتا به فارسی

نازيتا

ریشه اسم نازیتا

فارسی

تلفظ نازیتا به انگلیسی

/nāzitā/

رنگ اسم نازیتا

نارنجی

ابجد اسم نازیتا

469

ابجد وسیط اسم نازیتا

25

ابجد صغیر اسم نازیتا

19

درباره نام نازیتا

نازیتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نازیتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نازیتا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,076 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نازیتا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نازیتا و معنی اسم نازیتا

ریشه اسم نازیتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازیتا فارسی می باشد و تلفظ نازیتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازيتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzitā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازیتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازیتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازیتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نرم و لطیف، همانند ناز و کرشمه

معنی اسم نازیتا در ثبت احوال

(نازي + تا = نظير، مانند، لنگه)، ۱- نظير و مانند نازي، لنگه‌ي نازي؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازیتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازیتا عدد " 469 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازیتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازیتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازیتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازیتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در بزرگ، دروازه

دارای چهره ای زیبا چون چهره فرشتگان زیبا روی

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

نعمت ها، نیکویی ها

محافظ یا نگهبان مهربانی و محبت، شخصِ مهربان

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

نيك انديش

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید