نازمهر

ترکیب دو اسم ناز و مهر (کرشمه و محبت)

جنسیت اسم نازمهر

دختر

نازمهر به انگلیسی

naz mehr

تعداد نازمهر ها در ایران

351

تلفظ نازمهر به فارسی

نازمهر

ریشه اسم نازمهر

فارسی

تلفظ نازمهر به انگلیسی

/n._mehr/

رنگ اسم نازمهر

صورتی

ابجد اسم نازمهر

303

ابجد وسیط اسم نازمهر

27

ابجد صغیر اسم نازمهر

24

درباره نام نازمهر

نازمهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نازمهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نازمهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 351 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نازمهر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نازمهر و معنی اسم نازمهر

ریشه اسم نازمهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازمهر فارسی می باشد و تلفظ نازمهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازمهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n._mehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازمهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازمهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازمهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ناز و مهر:
ناز: کرشمه، غمزه
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ايران قديم

معنی اسم نازمهر در ثبت احوال

۱- مهرِ نازنين؛ ۲- (به مجاز) زيباروي مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازمهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازمهر عدد " 303 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازمهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازمهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازمهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازمهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم سرور و اعظم (بزرگ و بزرگوارتر)

مورد قبول، پذيرفته شده

زیبا و آرامش بخش

پاک، پاکیزه، نیکو

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

سزاوار، درخور شاه، گرانبها

باهوش، زرنگ، هوشیار، خردمند

ترکیب دو اسم فاطمه و هستی (رانده شده از آتش و زندگی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید