موهبت

هر چیز ارزشمندی که به کسی بخشیده می شود

جنسیت اسم موهبت

دختر

موهبت به انگلیسی

muhebat

تعداد موهبت ها در ایران

360

تلفظ موهبت به فارسی

موهِبَت

ریشه اسم موهبت

عربی

تلفظ موهبت به انگلیسی

/mu(ow)hebat/

رنگ اسم موهبت

نارنجی

ابجد اسم موهبت

453

ابجد وسیط اسم موهبت

21

ابجد صغیر اسم موهبت

21

درباره نام موهبت

موهبت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم موهبت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم موهبت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 360 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم موهبت

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم موهبت و معنی اسم موهبت

ریشه اسم موهبت

همانطور که گفتیم ریشه اسم موهبت عربی می باشد و تلفظ موهبت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " موهِبَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mu(ow)hebat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موهبت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موهبت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موهبت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم موهبت در لغت نامه دهخدا:
بخشش و دهش، انعام، عطیه، عطا، دهش، آنچه ببخشند

معنی اسم موهبت در ثبت احوال

هر چیز ارزشمندی که به کسی بخشیده می شود یا او از آن بهره مند است.

حروف ابجد و طالع بینی نام موهبت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موهبت عدد " 453 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موهبت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موهبت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موهبت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موهبت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رزیتا، گل رز کوچک

نيك نژاد، نیکو تبار، نقاش و مينياتور ساز مشهور ملقب به كمال الدين

پاکدامن، آن كه از ارتكاب گناه و خطا پرهيز كند، دیندار، پرهیزکار، عارف، دانشمند

نور چشمی، بسیار عزیز و گرامی

بینایی، آگاهی، زیرکی

نیکو، پاکیزه

پرحوصله و صبور

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید