موحده

یکتاپرست، توحیدگرا، خداشناس

جنسیت اسم موحده

دختر

موحده به انگلیسی

movahhede

تعداد موحده ها در ایران

1,191

تلفظ موحده به فارسی

موحده

ریشه اسم موحده

عربی

تلفظ موحده به انگلیسی

/movahhede/

رنگ اسم موحده

صورتی

ابجد اسم موحده

63

ابجد وسیط اسم موحده

27

ابجد صغیر اسم موحده

27

درباره نام موحده

موحده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم موحده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم موحده، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,191 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم موحده

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم موحده و معنی اسم موحده

ریشه اسم موحده

همانطور که گفتیم ریشه اسم موحده عربی می باشد و تلفظ موحده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " موحده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /movahhede/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم موحده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم موحده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم موحده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث موحد
موحد:کسی که خدا را یکی بداند و به خدای یگانه ایمان داشته باشد، یکتاپرست، حنیف، یکتاگرا

معنی اسم موحده در ثبت احوال

(مؤنث موحد)، (موحد).

حروف ابجد و طالع بینی نام موحده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم موحده عدد " 63 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم موحده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم موحده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم موحده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم موحده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

بی عیب، درست، تندرست، منزه

دل، قلب

خیر، احسان، خوبی، نيكوكاری، ثواب

ترکیب دو اسم امیر و فاضل (پادشاه و دارای فضیلت و برتری)

كودك پرگوشت و خوب صورت، مرد درشت اندام

ترکیب دو اسم امیر و حسام (فرمانروا و شمشیر برنده)

خاطره، ماندگار، اثر، نشان، به جا مانده از کسی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید