مه نگار

ماه نگار

جنسیت اسم مه نگار

دختر

مه نگار به انگلیسی

mahnegar

تعداد مه نگار ها در ایران

504

تلفظ مه نگار به فارسی

مه نگار

ریشه اسم مه نگار

مازندرانی

تلفظ مه نگار به انگلیسی

/mahnegār/

رنگ اسم مه نگار

طلایی

ابجد اسم مه نگار

316

ابجد وسیط اسم مه نگار

28

ابجد صغیر اسم مه نگار

19

درباره نام مه نگار

مه نگار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مه نگار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مه نگار، به خاطر ریشه مازندرانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 504 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مه نگار

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مه نگار و معنی اسم مه نگار

ریشه اسم مه نگار

همانطور که گفتیم ریشه اسم مه نگار مازندرانی می باشد و تلفظ مه نگار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مه نگار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahnegār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مه نگار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مه نگار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مه نگار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه نگار

معنی اسم مه نگار در ثبت احوال

ماه نگار

حروف ابجد و طالع بینی نام مه نگار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مه نگار عدد " 316 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مه نگار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مه نگار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مه نگار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مه نگار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بوی خوش

نام مادر امام محمد تقی (ع)

زینت، زیور، مجازا خوش صورت، خوش اندام

تأييد كننده

یاران، یاری دهندگان، یاران پیامبر اسلام (ص)

بنده محمد

دارای چهره و سیمای با فر و شکوه

رفیع، شریف، سرافراز، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید