مه آسا

همانند ماه، شبيه به ماه

جنسیت اسم مه آسا

دختر

مه آسا به انگلیسی

mah asa

تعداد مه آسا ها در ایران

366

تلفظ مه آسا به فارسی

مَه‌آسا

ریشه اسم مه آسا

فارسی

تلفظ مه آسا به انگلیسی

/mah āsā/

رنگ اسم مه آسا

آبی

ابجد اسم مه آسا

107

ابجد وسیط اسم مه آسا

11

ابجد صغیر اسم مه آسا

17

درباره نام مه آسا

مه آسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مه آسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مه آسا که در انگلیسی به صورت mah asa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 366 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مه آسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مه آسا و معنی اسم مه آسا

ریشه اسم مه آسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مه آسا فارسی می باشد و تلفظ مه آسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَه‌آسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah āsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مه آسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مه آسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مه آسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

همانند ماه، شبیه به ماه، زیباروی

معنی اسم مه آسا در ثبت احوال

(مَه = ماه + آسا (پسوند شباهت))، ۱- همانند ماه، شبيه به ماه؛ ۲- (به مجاز) زيباروي.

حروف ابجد و طالع بینی نام مه آسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مه آسا عدد " 107 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مه آسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مه آسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مه آسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مه آسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

منسوبه به شاه، (به مجاز) داراي ارزش و مقام شاهانه

مهر افتاب

ترکیب دو اسم امیر و رهام (فرمانروا و پرنده شکست ناپذیر)

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

نجات دهنده، منجی، (به مجاز) رستگار

نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

جوانمرد، آدمی، انسان، منسوب به داریوش اوّل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید