مهیان

دختری که مثل ماه زیبا است

جنسیت اسم مهیان

دختر

مهیان به انگلیسی

mahiyan

تعداد مهیان ها در ایران

396

تلفظ مهیان به فارسی

مَهيان

ریشه اسم مهیان

فارسی

تلفظ مهیان به انگلیسی

/mahiyān/

رنگ اسم مهیان

زرد

ابجد اسم مهیان

106

ابجد وسیط اسم مهیان

22

ابجد صغیر اسم مهیان

16

درباره نام مهیان

مهیان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهیان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهیان که در انگلیسی به صورت mahiyan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 396 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهیان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهیان و معنی اسم مهیان

ریشه اسم مهیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهیان فارسی می باشد و تلفظ مهیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهيان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahiyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهی
مهی: منسوب به ماه، (به مجاز) زیبارو

معنی اسم مهیان در ثبت احوال

(مَهي + ان (پسوند نسبت))، منسوب به مَهي

حروف ابجد و طالع بینی نام مهیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهیان عدد " 106 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوان بخت، پیروز بخت

لایق، محبت، دوست داشته شده

خجسته، مبارک، فرخنده، از شخصیتهای شاهنامه

آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

ترکیب دو اسم نزهت و زمان (پاکی و روزگار)

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

خورشید با شکوه

شمشیر برنده و تیز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید