مهر یاد

ترکیب دو اسم مهر و یاد (محبت و خاطره)

جنسیت اسم مهر یاد

پسر

مهر یاد به انگلیسی

mehr-yad

تعداد مهر یاد ها در ایران

414

تلفظ مهر یاد به فارسی

مهرياد

ریشه اسم مهر یاد

فارسی

تلفظ مهر یاد به انگلیسی

/m.-yād/

رنگ اسم مهر یاد

نارنجی

ابجد اسم مهر یاد

260

ابجد وسیط اسم مهر یاد

32

ابجد صغیر اسم مهر یاد

17

درباره نام مهر یاد

مهر یاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر یاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر یاد که در انگلیسی به صورت mehr-yad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 414 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر یاد

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهر یاد و معنی اسم مهر یاد

ریشه اسم مهر یاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر یاد فارسی می باشد و تلفظ مهر یاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرياد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-yād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر یاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر یاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر یاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و یاد:
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
یاد: خاطره


معنی اسم مهر یاد در ثبت احوال

(مهر = مهرباني و محبت + ياد = خاطره، يادآوري) 1- يادآوري مهرباني و محبت؛ 2- (به مجاز) مهربان و با محبت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر یاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر یاد عدد " 260 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر یاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر یاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر یاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر یاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

رشته‌ای كه از تارهای پيله برای دوختن و بافتن سازند، حرير، نوعی ساز زهی

ویژگی کسی که چون انار سرخ است و چون ماه زیباست

سایه ماه در آب، تلالو نور ماه در آب، (به مجاز) زیبارو و با طراوت

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

منسوب به راد، جوان‌مرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید