مهر آذر

ترکیب دو اسم مهر و آذر (محبت و آتش)

جنسیت اسم مهر آذر

دختر

مهر آذر به انگلیسی

mehr-azar

تعداد مهر آذر ها در ایران

363

تلفظ مهر آذر به فارسی

مهرآذر

ریشه اسم مهر آذر

فارسی

تلفظ مهر آذر به انگلیسی

/m.-āzar/

رنگ اسم مهر آذر

زرد

ابجد اسم مهر آذر

1146

ابجد وسیط اسم مهر آذر

30

ابجد صغیر اسم مهر آذر

21

درباره نام مهر آذر

مهر آذر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهر آذر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهر آذر که در انگلیسی به صورت mehr-azar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهر آذر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهر آذر و معنی اسم مهر آذر

ریشه اسم مهر آذر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آذر فارسی می باشد و تلفظ مهر آذر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآذر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āzar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آذر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آذر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آذر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و آذر:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
آذر: آتش، نام نهمین ماه از سال شمسی، نام فرشته نگهبان آتش نزد ایرانیان باستان، نام روز نهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم مهر آذر در ثبت احوال

(مهر = مهرباني و محبت + آذر = آتش)، 1- آتشِ مهرباني و محبت؛ 2- (به مجاز) بسيار مهربان و با محبت، پر عاطفه و احساس.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آذر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آذر عدد " 1146 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آذر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آذر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آذر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آذر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

گلزار، گلشن

ترکیب دو اسم محمد و موسی ( ستوده و از آب گرفته شده )

راز بزرگ

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

بنده حضرت ابوالفضل عباس (ع )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید