مهرین

محبت، خورشید

جنسیت اسم مهرین

دختر

مهرین به انگلیسی

mehrin

تعداد مهرین ها در ایران

525

تلفظ مهرین به فارسی

مِهرين

ریشه اسم مهرین

فارسی

تلفظ مهرین به انگلیسی

/mehrin/

رنگ اسم مهرین

نارنجی

ابجد اسم مهرین

305

ابجد وسیط اسم مهرین

29

ابجد صغیر اسم مهرین

17

درباره نام مهرین

مهرین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 525 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهرین و معنی اسم مهرین

ریشه اسم مهرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرین فارسی می باشد و تلفظ مهرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehrin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهر، به علاوه نام آتشکده ای در قم، نام بنا و ناحیه ای در اصفهان
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی اسم مهرین در ثبت احوال

(مهر + ين (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به مهر.
م مهر؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام آتشكده‌اي در قم؛ ۲) نام بنا و ناحيه‌اي در اصفهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرین عدد " 305 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

دلیری، شجاعت

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

دارنده اسب نر سیاه، پسر کیکاووس

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

ترکیب دو اسم وحید و رضا (یکتا و خشنود)

دختر توران، نام دختر خسرو پرويز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید