مهرگل

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

جنسیت اسم مهرگل

دختر

مهرگل به انگلیسی

mehr-gol

تعداد مهرگل ها در ایران

861

تلفظ مهرگل به فارسی

مِهرگل

ریشه اسم مهرگل

فارسی

تلفظ مهرگل به انگلیسی

/m.-gol/

رنگ اسم مهرگل

نیلی

ابجد اسم مهرگل

295

ابجد وسیط اسم مهرگل

31

ابجد صغیر اسم مهرگل

16

درباره نام مهرگل

مهرگل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرگل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرگل، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 861 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرگل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهرگل و معنی اسم مهرگل

ریشه اسم مهرگل

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرگل فارسی می باشد و تلفظ مهرگل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرگل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-gol/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرگل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرگل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرگل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل آفتاب، گل آفتاب گردان، (به مجاز) زیبا و لطیف، مرکب از مهر (خورشید) + گل، آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد.

معنی اسم مهرگل در ثبت احوال

(مهر = خورشيد + گل)، 1- گل آفتاب، گل آفتاب گردان؛ 2- (به مجاز) زيبا و لطيف .

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرگل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرگل عدد " 295 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرگل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرگل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرگل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرگل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهداری كردن

سنگ سرمه، بلوط دریایی

رکسانا، نورانی

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

دور و بعید

ترکیب دو اسم آرین و مهر (آریایی و محبت)

محل سکونت آریاها، نام قدیم بهبهان

داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید