مهرنیا

از نسل خورشید، زیبا و درخشان

جنسیت اسم مهرنیا

دختر

مهرنیا به انگلیسی

mehr-niya

تعداد مهرنیا ها در ایران

2,499

تلفظ مهرنیا به فارسی

مِهرنيا

ریشه اسم مهرنیا

فارسی

تلفظ مهرنیا به انگلیسی

/m.-niyā/

رنگ اسم مهرنیا

زرد

ابجد اسم مهرنیا

306

ابجد وسیط اسم مهرنیا

30

ابجد صغیر اسم مهرنیا

18

درباره نام مهرنیا

مهرنیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرنیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرنیا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,499 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرنیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهرنیا و معنی اسم مهرنیا

ریشه اسم مهرنیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرنیا فارسی می باشد و تلفظ مهرنیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرنيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-niyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرنیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرنیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرنیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهرنیا در واژه‌نامه آزاد :
زیبا و درخشان، از نسل خورشید.


معنی اسم مهرنیا در ثبت احوال

(مهر = مهرباني، محبت + نيا)، ۱- از نژادِ مهربانان؛ ۲-(به مجاز) مهربان و با محبت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرنیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرنیا عدد " 306 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرنیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرنیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرنیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرنیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

بنده پروردگار که حلیم و بردبار است

کیش، مذهب، آیین

پرافتخار، مشهور، شایان تحسین

همانند خورشید

نیرومند، دلیر، نام دختر شاه سمنگان همسر رستم پهلوان شاهنامه و مادر سهراب

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

ستاره مرکزی منظومه شمسی، آفتابِ درخشان، (به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید