مهراز

راز بزرگ

جنسیت اسم مهراز

دختر

مهراز به انگلیسی

meh raz

تعداد مهراز ها در ایران

507

تلفظ مهراز به فارسی

مِهراز

ریشه اسم مهراز

فارسی

تلفظ مهراز به انگلیسی

/meh rāz/

رنگ اسم مهراز

زرد

ابجد اسم مهراز

253

ابجد وسیط اسم مهراز

25

ابجد صغیر اسم مهراز

19

درباره نام مهراز

مهراز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهراز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهراز که در انگلیسی به صورت meh raz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 507 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهراز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهراز و معنی اسم مهراز

ریشه اسم مهراز

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهراز فارسی می باشد و تلفظ مهراز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهراز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /meh rāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهراز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهراز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهراز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

راز بزرگ

معنی اسم مهراز در ثبت احوال

(مِه + راز)، راز بزرگ.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهراز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهراز عدد " 253 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهراز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهراز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهراز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهراز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عنبر سیاه، مادر کوروش پادشاه هخامنشی

حمد و ستایش خداوند

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

روشنايی، چراغ

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

توانا، مالک، مسلط، از نام های پروردگار

دختر شهره در عالم

تحمل، بردباری، صبر، آرام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید