مهرابه

مهر افتاب

جنسیت اسم مهرابه

دختر

مهرابه به انگلیسی

mehrabe

تعداد مهرابه ها در ایران

432

تلفظ مهرابه به فارسی

مِهرابه

ریشه اسم مهرابه

فارسی

تلفظ مهرابه به انگلیسی

/mehrābe/

رنگ اسم مهرابه

آبی

ابجد اسم مهرابه

253

ابجد وسیط اسم مهرابه

25

ابجد صغیر اسم مهرابه

19

درباره نام مهرابه

مهرابه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهرابه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهرابه که در انگلیسی به صورت mehrabe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 432 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهرابه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهرابه و معنی اسم مهرابه

ریشه اسم مهرابه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرابه فارسی می باشد و تلفظ مهرابه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرابه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehrābe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرابه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرابه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرابه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهراب
مهراب: دوستدار آب، از شخصیتهای شاهنامه،جلوه و رونق آفتاب

معنی اسم مهرابه در ثبت احوال

(مهراب + ه (پسوند نسبت))، منسوب به مهراب

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرابه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرابه عدد " 253 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرابه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرابه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرابه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرابه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آبراهه

نام نوعی پرنده شکاری، منسوب به شاه

خوش خنده

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

ترکیب دو اسم حمید و رضا (ستوده و خشنودی)

به معنی یاوری کننده مرد، نام شاه مقدونی که ایران را تسخیر کرد.

نام سه ستاره به شکل مثلث

فاضل، دانشمند، حکیم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید