مهدیه زهرا

ترکیب دو اسم مهدیه و زهرا (کسی که خدا او را به راه راست هدایت کرده و روشن تر)

جنسیت اسم مهدیه زهرا

دختر

مهدیه زهرا به انگلیسی

mahdiye-zahra

تعداد مهدیه زهرا ها در ایران

369

تلفظ مهدیه زهرا به فارسی

مهدیه زهرا

ریشه اسم مهدیه زهرا

عربی

تلفظ مهدیه زهرا به انگلیسی

/m.-zahrā/

رنگ اسم مهدیه زهرا

صورتی

ابجد اسم مهدیه زهرا

277

ابجد وسیط اسم مهدیه زهرا

49

ابجد صغیر اسم مهدیه زهرا

34

درباره نام مهدیه زهرا

مهدیه زهرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهدیه زهرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهدیه زهرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 369 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهدیه زهرا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهدیه زهرا و معنی اسم مهدیه زهرا

ریشه اسم مهدیه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدیه زهرا عربی می باشد و تلفظ مهدیه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهدیه زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدیه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدیه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدیه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهدیه و زهرا:
مهدیه: کسی که خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم مهدیه زهرا در ثبت احوال

از نام های مرکب، مهدیه و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدیه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدیه زهرا عدد " 277 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدیه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهدیه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدیه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدیه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

ترکیبی از دو اسم محمد و مصباح (ستوده و چراغ)

پایه و اساس دین

انوشه، جاوید، زنده، شاد، خوشحال

مکان نورانی، چراغدان، طاقی بلند که چراغ را در آن گذارند

خوها و عادتها

ماه درخشان و تابان، (به مجاز) زیبارو

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید