مهدین

بومي، وطني، هم ميهن

جنسیت اسم مهدین

دختر

مهدین به انگلیسی

mahdin

تعداد مهدین ها در ایران

414

تلفظ مهدین به فارسی

مَهدين

ریشه اسم مهدین

فارسی , عربی

تلفظ مهدین به انگلیسی

/mahdin/

رنگ اسم مهدین

نیلی

ابجد اسم مهدین

109

ابجد وسیط اسم مهدین

25

ابجد صغیر اسم مهدین

19

درباره نام مهدین

مهدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهدین، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 414 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهدین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهدین و معنی اسم مهدین

ریشه اسم مهدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدین فارسی , عربی می باشد و تلفظ مهدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahdin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مَهد = (به مجاز) سرزمین، کشور، میهن + ین (پسوند نسبت)، منسوب به سرزمین و کشور، منتسب به میهن، (به مجاز) بومی، وطنی، هم میهن

معنی اسم مهدین در ثبت احوال

(مَهد = (به مجاز) سرزمين، كشور، ميهن + ين (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به سرزمين و كشور، منتسب به ميهن؛ ۲- (به مجاز) بومي، وطني، هم ميهن.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدین عدد " 109 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

گویش امروزی کبوجیه، نام پسر کوروش پادشاه هخامنشی

بلندترین نقطه کوه

معشوق، علاقه مند

مشرق

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

ترکیب دو اسم امیر و هاشم (فرمانروا و خردکننده)

مراد، مقصود، خواست

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران