منیبا

بازگشت کننده به سوی خدا، توبه کننده

جنسیت اسم منیبا

دختر

منیبا به انگلیسی

moniba

تعداد منیبا ها در ایران

1,485

تلفظ منیبا به فارسی

مُنيبا

ریشه اسم منیبا

فارسی , عربی

تلفظ منیبا به انگلیسی

/monibā/

رنگ اسم منیبا

نیلی

ابجد اسم منیبا

103

ابجد وسیط اسم منیبا

19

ابجد صغیر اسم منیبا

13

درباره نام منیبا

منیبا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منیبا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منیبا که در انگلیسی به صورت moniba نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,485 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منیبا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم منیبا و معنی اسم منیبا

ریشه اسم منیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیبا فارسی , عربی می باشد و تلفظ منیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُنيبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monibā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منیب + ا
منیب: بازگردنده به سوی حق، توبه کننده، باران جود و نیکوی بهار

معنی اسم منیبا در ثبت احوال

(منيب + ا (پسوند نسبت))، منسوب به منيب، ( منيب).

حروف ابجد و طالع بینی نام منیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیبا عدد " 103 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و نیکان (فرمانروا و نیکو)

پیشوای دین، دارای برتری در دین

تخت و اورنگ پادشاهان

بنده‌ی خدای خردمند و با وقار

سبزه زار، مرغزار، زمین سبز و خرم

روز جمعه، آخرین روز هفته

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

داراي نيرو، قوي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید