منزلت

اعتبار،مقام، جایگاه، مرتبه

جنسیت اسم منزلت

دختر

منزلت به انگلیسی

manzelat

تعداد منزلت ها در ایران

1,173

تلفظ منزلت به فارسی

مَنزلت

ریشه اسم منزلت

عربی

تلفظ منزلت به انگلیسی

/manze(a)lat/

رنگ اسم منزلت

سبز

ابجد اسم منزلت

527

ابجد وسیط اسم منزلت

23

ابجد صغیر اسم منزلت

23

درباره نام منزلت

منزلت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منزلت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منزلت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,173 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منزلت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم منزلت و معنی اسم منزلت

ریشه اسم منزلت

همانطور که گفتیم ریشه اسم منزلت عربی می باشد و تلفظ منزلت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَنزلت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /manze(a)lat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منزلت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منزلت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منزلت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شان، درجه، رتبه، مقام، مرتبه، مرتبت، حد، محل، پایگاه، جایگاه، پایه، ارزش، اهمیت، اعتبار، ارج، بها، جاه، شان، قدر، قرب، حرمت، آبرو

معنی اسم منزلت در لغت نامه دهخدا:
مرتبت، مقام، رتبه، حرمت و احترام، پایگاه، جایگاه، مکانت، قدر، ارج، شأن، اعتبار، بزرگی

معنی اسم منزلت در فرهنگ معین:
۱. مقام، درجه ۲. حرمت، احترام

معنی اسم منزلت در فرهنگ فارسی عمید:
جاه و مقام، قدر و مرتبه، رتبه

معنی اسم منزلت در ثبت احوال

1- ارزش و اهميت؛ 2- (در قديم) مقام، درجه؛ 3- نظم و انضباط؛ 4- حد، پايه.

حروف ابجد و طالع بینی نام منزلت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منزلت عدد " 527 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منزلت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منزلت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منزلت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منزلت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکر کننده، سپاس گزار

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

آن‌که چهره‌اش مثل نیاکان است، (به مجاز) اصيل

برتر، بالاتر، بلندتر، نامی از نام‌های خداي تعالی، سوره‌ی هشتاد و هفتم از قرآن كريم

آتشين، آذرين، بسيار شجاع و پركار

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

جاويدان، شادی، خوشحالی

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید