مقتدا

آن که مردم از او پیروی می کنند، پیشوا

جنسیت اسم مقتدا

پسر

مقتدا به انگلیسی

moghtada

تعداد مقتدا ها در ایران

1,695

تلفظ مقتدا به فارسی

مقتدا

ریشه اسم مقتدا

عربی

تلفظ مقتدا به انگلیسی

/moqtadā/

رنگ اسم مقتدا

قرمز

ابجد اسم مقتدا

545

ابجد وسیط اسم مقتدا

17

ابجد صغیر اسم مقتدا

14

درباره نام مقتدا

مقتدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مقتدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مقتدا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,695 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مقتدا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مقتدا و معنی اسم مقتدا

ریشه اسم مقتدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مقتدا عربی می باشد و تلفظ مقتدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مقتدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moqtadā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مقتدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مقتدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مقتدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مقتدا در فرهنگ فارسی عمید :
کسی که مردم از او پیروی کنند؛ پیشوا.

معنی اسم مقتدا در لغت نامه دهخدا :
آنکه مردمان پیروی آن می نمایند و تقلید از وی می کنند. پیشوا.کسی که مردمان پیروی او نمایند.

معنی اسم مقتدا در ثبت احوال

۱- آن که مردم از او پیروی می کنند، پیشوا؛ ۲- (در ادیان) پیش نماز؛ ۳- (اعلام) لقب ابوالقاسم عبدالله، خلیفه ی عباسی [۴۶۷-۴۸۷ قمری] داماد ملکشاه سلجوقی.

حروف ابجد و طالع بینی نام مقتدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مقتدا عدد " 545 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مقتدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مقتدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مقتدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مقتدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که در راه راست است، (به مجاز) دیندار، نام یکی از خلفای عباسی

خجسته، نام همسر حضرت یعقوب (ع)

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

ترکیب دو اسم امیر و پرهام (فرمانروا و فرشته خوبی)

آرین، آریایی، ایرانی

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

دوست و يار شاد

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید