مفیده

مونث مفید، سودمند

جنسیت اسم مفیده

دختر

مفیده به انگلیسی

mofide

تعداد مفیده ها در ایران

363

تلفظ مفیده به فارسی

مفيده

ریشه اسم مفیده

عربی

تلفظ مفیده به انگلیسی

/mofide/

رنگ اسم مفیده

بنفش

ابجد اسم مفیده

139

ابجد وسیط اسم مفیده

31

ابجد صغیر اسم مفیده

22

درباره نام مفیده

مفیده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مفیده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مفیده که در انگلیسی به صورت mofide نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مفیده

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مفیده و معنی اسم مفیده

ریشه اسم مفیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم مفیده عربی می باشد و تلفظ مفیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مفيده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mofide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مفیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مفیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مفیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث مفید
مفید: فایده‌ دهنده، سودمند

معنی اسم مفیده در ثبت احوال

(مؤنث مفيد)

حروف ابجد و طالع بینی نام مفیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مفیده عدد " 139 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مفیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مفیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مفیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مفیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جلودار، سردسته، فرمانده سپاه

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

پسر عاقل و دانا

نگه‌دارنده ماه، سرور ماه، کنایه از کسی که زیباییش از ماه بیشتر است

برآمدن خورشید و مانند آن

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

بنده خدای گسترش دهنده، بنده گستراننده

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید