معینا

یاری رسان، کمک کننده

جنسیت اسم معینا

دختر

معینا به انگلیسی

moeina

تعداد معینا ها در ایران

1,242

تلفظ معینا به فارسی

معينا

ریشه اسم معینا

فارسی , عربی

تلفظ معینا به انگلیسی

/moeinā/

رنگ اسم معینا

نارنجی

ابجد اسم معینا

171

ابجد وسیط اسم معینا

27

ابجد صغیر اسم معینا

18

درباره نام معینا

معینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم معینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم معینا که در انگلیسی به صورت moeina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,242 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم معینا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم معینا و معنی اسم معینا

ریشه اسم معینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم معینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ معینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moeinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معین + ا، منسوب به معین
معین: یاری گر، کمک کننده، یاور

معنی اسم معینا در ثبت احوال

(معين + ا (پسوند نسبت))، منسوب به معين، ( معين).

حروف ابجد و طالع بینی نام معینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معینا عدد " 171 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داراي مهر و محبت خوب و نيك

رانده شده از آتش، نام دختر پیامبر اسلام(ص)، دختری پاک و بزرگوار، هدایت کننده به سوی بهشت

زیبارو

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

صبور، باحوصله، بردبار

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

پاک و مقدس

خوردنی، طعام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید