مظفرالدین

پیروز و موفق در دین، نام پسر ناصرالدین شاه قاجار

جنسیت اسم مظفرالدین

پسر

مظفرالدین به انگلیسی

mozaffaroddin

تعداد مظفرالدین ها در ایران

417

تلفظ مظفرالدین به فارسی

مظفرالدين

ریشه اسم مظفرالدین

عربی

تلفظ مظفرالدین به انگلیسی

/mozaffaroddin/

رنگ اسم مظفرالدین

سبز

ابجد اسم مظفرالدین

1315

ابجد وسیط اسم مظفرالدین

43

ابجد صغیر اسم مظفرالدین

28

درباره نام مظفرالدین

مظفرالدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مظفرالدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مظفرالدین که در انگلیسی به صورت mozaffaroddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 417 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مظفرالدین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مظفرالدین و معنی اسم مظفرالدین

ریشه اسم مظفرالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مظفرالدین عربی می باشد و تلفظ مظفرالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مظفرالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mozaffaroddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مظفرالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مظفرالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مظفرالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن که موجب پیروزی دین و آیین است، پیروزمند در دین، (در اعلام) نام چند تن از پادشاهان در تاریخ

معنی اسم مظفرالدین در ثبت احوال

1- آن كه موجب پيروزي دين و آيين است، پيروزمند در دين؛ 2- (اَعلام) 1) مظفرالدین ازبک: از اتابکان آذربایجان [607-622 قمری]، پدر اتابک خاموش.
به وسیله‌ي جلال الدین خوارزمشاه خلع شد؛ 2) مظفرالدین زنگی (= مظفر ابن مودود) ا ز اتابکان فارس [558-571 قمری] و جانشین برادرش سنقر ابن مودود، که پس از او مدعیان را دفع کرد و در شیراز به حکومت پرداخت؛ 3) مظفرالدین شاه: شاه ایران [1278-1313 قمری] پسر ناصرالدین شاه و ولیعهد او [1278-1313 قمری].
در زمان او انقلاب مشروطه روی داد و او فرمان مشروطه را صادر کرد [1324 هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام مظفرالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مظفرالدین عدد " 1315 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مظفرالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مظفرالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مظفرالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مظفرالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کمال (ستوده و نهایت)

خرد، عقل

خواستار، خواهان، سالک

لبخند، درخشیدن

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

ترکیب دو اسم حمید و علی (ستوده و بزرگوار)

راهنما، رهبر، هدایت کننده

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید