مشهود

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

جنسیت اسم مشهود

پسر

مشهود به انگلیسی

mashhud

تعداد مشهود ها در ایران

902

تلفظ مشهود به فارسی

مَشهود

ریشه اسم مشهود

عربی

تلفظ مشهود به انگلیسی

/mašhud/

رنگ اسم مشهود

زرد

ابجد اسم مشهود

355

ابجد وسیط اسم مشهود

19

ابجد صغیر اسم مشهود

22

درباره نام مشهود

مشهود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مشهود پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مشهود که در انگلیسی به صورت mashhud نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 902 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مشهود

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مشهود و معنی اسم مشهود

ریشه اسم مشهود

همانطور که گفتیم ریشه اسم مشهود عربی می باشد و تلفظ مشهود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَشهود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mašhud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مشهود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مشهود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مشهود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مشهود در لغت نامه دهخدا:
حاضرشده، آنچه دیده شده و معاینه میگردد، نمایان، هویدا، پیدا، پدیدار، رویارویی

معنی اسم مشهود در فرهنگ معین:
دیده شده

معنی اسم مشهود در فرهنگ فارسی عمید:
حاضرشده، دیده‌شده، آنچه دیده شود، آنچه بر آن گواه شوند، روز جمعه، روز قیامت

معنی اسم مشهود در ثبت احوال

۱- آشکار، نمایان؛ ۲- دیده شده، مشاهده شده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مشهود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مشهود عدد " 355 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مشهود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مشهود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مشهود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مشهود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گلی خوشبو، یاسمن

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

زینت، آرایش، پیرایه

فردی که عاشق گل است

سبزه زار، مرغزار، زمین سبز و خرم

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید