مریان

شهر درختی

جنسیت اسم مریان

دختر

مریان به انگلیسی

maryan

تعداد مریان ها در ایران

354

تلفظ مریان به فارسی

مَريان

ریشه اسم مریان

لاتین

تلفظ مریان به انگلیسی

/maryān/

رنگ اسم مریان

سبز

ابجد اسم مریان

301

ابجد وسیط اسم مریان

25

ابجد صغیر اسم مریان

13

درباره نام مریان

مریان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مریان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مریان که در انگلیسی به صورت maryan نوشته میشود و به دلیل ریشه لاتین که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 354 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مریان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مریان و معنی اسم مریان

ریشه اسم مریان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مریان لاتین می باشد و تلفظ مریان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَريان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maryān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مریان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مریان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مریان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مریان در فرهنگ فارسی:
دهی جزئ بخش مرکزی شهرستان طوالش. دارای ۱۸۲٠ تن سکنه. محصول غلات لبنیات میوه مرکبات. ییلاق طایفه مریانی ناحیه ایست بنام آق اولر که یکی از نقاط خوش آب و هوا است و تابع مریان است .
ثمر درختی است.

معنی اسم مریان در ثبت احوال

۱- شهر درختي؛ ۲- (اَعلام) نام روستايي در بخش مركزي توالش.

حروف ابجد و طالع بینی نام مریان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مریان عدد " 301 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مریان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مریان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مریان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مریان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

صیانت، خویشتن داری از گناه، پارسایی

ترکیب دو اسم امیر و علی (پادشاه و بلندقدر)

دور و بعید

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

جدا کننده ی حق از باطل

دختر سرخ و گلگون، (به مجاز) زیبارو، نام دختر خسروپرويز و ملکه ایران در دوران ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید