محمد پیام

ترکیب دو اسم محمد و پیام (ستوده و خبر)

جنسیت اسم محمد پیام

پسر

محمد پیام به انگلیسی

mohammad-payam

تعداد محمد پیام ها در ایران

363

تلفظ محمد پیام به فارسی

محمّدپیام

ریشه اسم محمد پیام

فارسی , عربی

تلفظ محمد پیام به انگلیسی

/m.-payām/

رنگ اسم محمد پیام

نیلی

ابجد اسم محمد پیام

145

ابجد وسیط اسم محمد پیام

39

ابجد صغیر اسم محمد پیام

30

درباره نام محمد پیام

محمد پیام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد پیام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد پیام که در انگلیسی به صورت mohammad-payam نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد پیام

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد پیام و معنی اسم محمد پیام

ریشه اسم محمد پیام

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد پیام فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد پیام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدپیام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-payām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد پیام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد پیام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد پیام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و پیام:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
پیام: خبر، پیغام، وحی، الهام

معنی اسم محمد پیام در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و پيام.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد پیام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد پیام عدد " 145 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد پیام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد پیام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد پیام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد پیام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

زمانی بین مغرب و نماز عشا، ماه صَفر

مادر کوچک و مهربان

ترکیب دو اسم محمد و مهراد (ستوده و جوانمرد)

بنده پروردگار روزی دهنده

دارای نقش ، نقش‌دار

پرسان، جویان، پرسشگر

همتا، همانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید