محمد ناصح

ترکیب دو اسم محمد و ناصح (ستوده و نصیحت کننده)

جنسیت اسم محمد ناصح

پسر

محمد ناصح به انگلیسی

mohammad-naseh

تعداد محمد ناصح ها در ایران

414

تلفظ محمد ناصح به فارسی

محمّدناصح

ریشه اسم محمد ناصح

عربی

تلفظ محمد ناصح به انگلیسی

/m.-nāseh/

رنگ اسم محمد ناصح

نیلی

ابجد اسم محمد ناصح

241

ابجد وسیط اسم محمد ناصح

37

ابجد صغیر اسم محمد ناصح

34

درباره نام محمد ناصح

محمد ناصح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ناصح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ناصح که در انگلیسی به صورت mohammad-naseh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 414 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ناصح

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد ناصح و معنی اسم محمد ناصح

ریشه اسم محمد ناصح

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ناصح عربی می باشد و تلفظ محمد ناصح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدناصح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-nāseh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ناصح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ناصح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ناصح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ناصح:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ناصح: نصیحت کننده، پند دهنده، خیرخواه

معنی اسم محمد ناصح در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و ناصح.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ناصح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ناصح عدد " 241 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ناصح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ناصح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ناصح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ناصح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باعث بزرگی و عظمت دین

از پیامبران الهی، نام سومین پسر آدم و حوا

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

منسوب به یاسین

شاه، امير و سلطان

نيكوتر، كار نيك، عاقبت نيكو.

عهد، پيمان، پناه

بخشش، نیکویی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید