محمد مهزیار

ترکیب دو اسم محمد و مهزیار (ستوده و صاحب کوهستان)

جنسیت اسم محمد مهزیار

پسر

محمد مهزیار به انگلیسی

mohammad-mahziyar

تعداد محمد مهزیار ها در ایران

1,266

تلفظ محمد مهزیار به فارسی

محمّدمهزيار

ریشه اسم محمد مهزیار

فارسی , عربی

تلفظ محمد مهزیار به انگلیسی

/m.-mahziyār/

رنگ اسم محمد مهزیار

نیلی

ابجد اسم محمد مهزیار

355

ابجد وسیط اسم محمد مهزیار

55

ابجد صغیر اسم محمد مهزیار

40

درباره نام محمد مهزیار

محمد مهزیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مهزیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مهزیار که در انگلیسی به صورت mohammad-mahziyar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,266 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مهزیار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد مهزیار و معنی اسم محمد مهزیار

ریشه اسم محمد مهزیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مهزیار فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد مهزیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمهزيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mahziyār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مهزیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مهزیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مهزیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مهزیار:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اکرم (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مهزیار: مازیار، صاحب کوهستان، نام پدر علی اهوازی فقیه و مفسر

معنی اسم محمد مهزیار در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مهزيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مهزیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مهزیار عدد " 355 " و ابجد وسیط " 55 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مهزیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مهزیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مهزیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مهزیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

مرغ سحر، بلبل، ستاره ای که پیش از صبح طلوع می کند

آسوده خاطر، در امان، محفوظ

ترکیب دو اسم فاطمه و درسا (رانده شده از آتش و ارزشمند)

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

آب شیرین و صاف، آب گوارا

پسر خورشید و نیکو

جاویدان، بی‌مرگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید