محمد مهراب

ترکیب دو اسم محمد و مهراب (ستوده و دوستدار آب)

جنسیت اسم محمد مهراب

پسر

محمد مهراب به انگلیسی

mohammad-mehrab

تعداد محمد مهراب ها در ایران

495

تلفظ محمد مهراب به فارسی

محمّدمِهراب

ریشه اسم محمد مهراب

فارسی , عربی

تلفظ محمد مهراب به انگلیسی

/m.-mehrāb/

رنگ اسم محمد مهراب

نیلی

ابجد اسم محمد مهراب

340

ابجد وسیط اسم محمد مهراب

40

ابجد صغیر اسم محمد مهراب

34

درباره نام محمد مهراب

محمد مهراب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مهراب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مهراب که در انگلیسی به صورت mohammad-mehrab نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 495 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مهراب

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد مهراب و معنی اسم محمد مهراب

ریشه اسم محمد مهراب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مهراب فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد مهراب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمِهراب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mehrāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مهراب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مهراب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مهراب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مهراب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مهراب: دوستدار آب، از شخصیتهای شاهنامه،جلوه و رونق آفتاب

معنی اسم محمد مهراب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مِهراب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مهراب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مهراب عدد " 340 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مهراب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مهراب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مهراب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مهراب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیین، روش، سنت، راه دین

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

ترکیب دو اسم جعفر و صادق (جوی و راستگو)

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

بزرگی و منزلت، نام نوازنده نامدار دربار خسروپرویز پادشاه ساسانی

دختر نيك، دختر خوب

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

از آب گرفته شده، نام پیغمبر بنی اسرائیل، نام هفتمين امام شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید