محمد مصباح

ترکیبی از دو اسم محمد و مصباح (ستوده و چراغ)

جنسیت اسم محمد مصباح

پسر

محمد مصباح به انگلیسی

mohammad-mesbah

تعداد محمد مصباح ها در ایران

504

تلفظ محمد مصباح به فارسی

محمّدمصباح

ریشه اسم محمد مصباح

عربی

تلفظ محمد مصباح به انگلیسی

/m.-mesbāh/

رنگ اسم محمد مصباح

بنفش

ابجد اسم محمد مصباح

233

ابجد وسیط اسم محمد مصباح

41

ابجد صغیر اسم محمد مصباح

35

درباره نام محمد مصباح

محمد مصباح یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مصباح پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مصباح که در انگلیسی به صورت mohammad-mesbah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 504 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مصباح

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محمد مصباح و معنی اسم محمد مصباح

ریشه اسم محمد مصباح

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مصباح عربی می باشد و تلفظ محمد مصباح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمصباح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mesbāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مصباح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مصباح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مصباح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مصباح:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مصباح: چراغ

معنی اسم محمد مصباح در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مصباح.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مصباح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مصباح عدد " 233 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مصباح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مصباح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مصباح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مصباح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث عاقل، دارای عقل و فهم زیاد

صدای کبوتر وحشی

نيك انديش

مهربان تر، خوشخوتر

محور آیین و کشش

شیر بیشه زار، شیر قوی، کنایه از فرد شجاع و دلیر

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

درس خوانده، پیامبری که نام او دو بار در قرآن آمده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید