محمد ماجد

ترکیب دو اسم محمد و ماجد (ستوده و بزرگوار)

جنسیت اسم محمد ماجد

پسر

محمد ماجد به انگلیسی

mohammad-majed

تعداد محمد ماجد ها در ایران

456

تلفظ محمد ماجد به فارسی

محمّدماجد

ریشه اسم محمد ماجد

عربی

تلفظ محمد ماجد به انگلیسی

/m.-mājed/

رنگ اسم محمد ماجد

قرمز

ابجد اسم محمد ماجد

140

ابجد وسیط اسم محمد ماجد

32

ابجد صغیر اسم محمد ماجد

32

درباره نام محمد ماجد

محمد ماجد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ماجد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ماجد که در انگلیسی به صورت mohammad-majed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 456 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ماجد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد ماجد و معنی اسم محمد ماجد

ریشه اسم محمد ماجد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ماجد عربی می باشد و تلفظ محمد ماجد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدماجد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mājed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ماجد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ماجد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ماجد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ماجد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ماجد: دارای مجد و بزرگی، بزرگوار، بخشنده

معنی اسم محمد ماجد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و ماجد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ماجد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ماجد عدد " 140 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ماجد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ماجد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ماجد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ماجد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

منطقه ای در کردستان، نام شاعر و نویسنده آلمانی

بازگشتن، عالم آخرت

آفريننده، از نام ها و صفات خداوند

آسوده خاطر، در امان، محفوظ

لایق، درخور، شایسته

ترکیب دو اسم محمد و رئوف (ستوده و بسیار مهربان)

آصف، با تدبیر و خردمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید