محمد قادر

ترکیبی از دو اسم محمد و قادر (ستوده و توانا)

جنسیت اسم محمد قادر

پسر

محمد قادر به انگلیسی

mohammad-ghader

تعداد محمد قادر ها در ایران

492

تلفظ محمد قادر به فارسی

محمّدقادر

ریشه اسم محمد قادر

عربی

تلفظ محمد قادر به انگلیسی

/m.-qāder/

رنگ اسم محمد قادر

سبز

ابجد اسم محمد قادر

397

ابجد وسیط اسم محمد قادر

37

ابجد صغیر اسم محمد قادر

28

درباره نام محمد قادر

محمد قادر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد قادر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد قادر که در انگلیسی به صورت mohammad-ghader نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 492 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد قادر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد قادر و معنی اسم محمد قادر

ریشه اسم محمد قادر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد قادر عربی می باشد و تلفظ محمد قادر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدقادر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-qāder/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد قادر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد قادر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد قادر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و قادر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
قادر: توانا، مالک، مسلط، از نام های پروردگار

معنی اسم محمد قادر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و قادر.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد قادر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد قادر عدد " 397 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد قادر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد قادر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد قادر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد قادر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم سام و راد (آتش و جوانمرد)

آریایی و آتش پاک

تداعی‌گر بزرگی، کسی که زیبایی او یاد آور ماه است، دارای چهره‌ای زیبا چون ماه

بزرگوارتر، برتر، بلندتر، بالاتر، والا و باارزش

درخشنده، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی که در تیراندازی بسیار توانا بود (آرش کمانگیر)

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید