محمد قائم

ترکیب دو اسم محمد و قائم (ستوده و ایستاده)

جنسیت اسم محمد قائم

پسر

محمد قائم به انگلیسی

mohammad-gham

تعداد محمد قائم ها در ایران

1,404

تلفظ محمد قائم به فارسی

محمّدقائم

ریشه اسم محمد قائم

عربی

تلفظ محمد قائم به انگلیسی

/m.-qā’m/

رنگ اسم محمد قائم

سبز

ابجد اسم محمد قائم

243

ابجد وسیط اسم محمد قائم

29

ابجد صغیر اسم محمد قائم

26

درباره نام محمد قائم

محمد قائم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد قائم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد قائم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,404 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد قائم

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد قائم و معنی اسم محمد قائم

ریشه اسم محمد قائم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد قائم عربی می باشد و تلفظ محمد قائم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدقائم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-qā’m/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد قائم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد قائم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد قائم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و قائم:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
قائم: ایستاده، پابرجا، قدرتمند و بااراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

معنی اسم محمد قائم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و قائم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد قائم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد قائم عدد " 243 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد قائم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد قائم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد قائم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد قائم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پروانه، جانوری به نام سیاه گوش

روشن، درخشان

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

گل خندان، گل شکفته

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

بانوی زیباروی، دختر نیکو

نعمت دهنده، دارا، ثروتمند

زن گندمگون لب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید