محمد فرهاد

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد (ستوده و یاری)

جنسیت اسم محمد فرهاد

پسر

محمد فرهاد به انگلیسی

mohammad-farhad

تعداد محمد فرهاد ها در ایران

519

تلفظ محمد فرهاد به فارسی

محمّدفَرهاد

ریشه اسم محمد فرهاد

فارسی , عربی

تلفظ محمد فرهاد به انگلیسی

/m.-farhād/

رنگ اسم محمد فرهاد

قرمز

ابجد اسم محمد فرهاد

382

ابجد وسیط اسم محمد فرهاد

46

ابجد صغیر اسم محمد فرهاد

40

درباره نام محمد فرهاد

محمد فرهاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد فرهاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد فرهاد که در انگلیسی به صورت mohammad-farhad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 519 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد فرهاد

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد فرهاد و معنی اسم محمد فرهاد

ریشه اسم محمد فرهاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد فرهاد فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد فرهاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدفَرهاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-farhād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد فرهاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد فرهاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد فرهاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و فرهاد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
فرهاد: شکوهمند، یاری، از شخصیتهای شاهنامه و از پهلوانان ایرانی در زمان کیکاووس، نام چند تن از پادشاهان اشکانی، عاشق ناکام شیرین

معنی اسم محمد فرهاد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و فرهاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد فرهاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد فرهاد عدد " 382 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد فرهاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد فرهاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد فرهاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد فرهاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در گویش سمنان پونه

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

جمع عابد، پرستنده ، پرستش کننده خدا

بچه آهو، آهوی بره

نام پسر اردشیر سوم، پادشاه ساسانی

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید