محمد فتاح

ترکیب دو اسم محمد و فتاح (ستوده و گشاینده)

جنسیت اسم محمد فتاح

پسر

محمد فتاح به انگلیسی

mohammad-fattah

تعداد محمد فتاح ها در ایران

693

تلفظ محمد فتاح به فارسی

محمّدفتاح

ریشه اسم محمد فتاح

عربی

تلفظ محمد فتاح به انگلیسی

/m.-fattāh/

رنگ اسم محمد فتاح

نیلی

ابجد اسم محمد فتاح

581

ابجد وسیط اسم محمد فتاح

41

ابجد صغیر اسم محمد فتاح

41

درباره نام محمد فتاح

محمد فتاح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد فتاح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد فتاح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 693 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد فتاح

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد فتاح و معنی اسم محمد فتاح

ریشه اسم محمد فتاح

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد فتاح عربی می باشد و تلفظ محمد فتاح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدفتاح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-fattāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد فتاح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد فتاح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد فتاح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و فتاح:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
فتاح: گشاینده، از صفات و نام های پروردگار

معنی اسم محمد فتاح در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و فتاح.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد فتاح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد فتاح عدد " 581 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 41 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد فتاح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد فتاح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد فتاح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد فتاح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سپهر (ستوده و آسمان)

چهر، روی، صورت

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

ساکنان آسمان، ملائکه، فرشتگان

منسوب به ایل، (به مجاز) هم نژاد و هم خون

شرابی که مایل به سرخی باشد، شراب انگوری

کامل، تمام، نام یکی از اصحاب حضرت علی (ع)

آبراهه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید