محمد صاحب

ترکیبی از دو اسم محمد و صاحب (ستوده و دارنده)

جنسیت اسم محمد صاحب

پسر

محمد صاحب به انگلیسی

mohammad-saheb

تعداد محمد صاحب ها در ایران

432

تلفظ محمد صاحب به فارسی

محمّدصاحب

ریشه اسم محمد صاحب

عربی

تلفظ محمد صاحب به انگلیسی

/m.-sāheb/

رنگ اسم محمد صاحب

زرد

ابجد اسم محمد صاحب

193

ابجد وسیط اسم محمد صاحب

37

ابجد صغیر اسم محمد صاحب

31

درباره نام محمد صاحب

محمد صاحب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد صاحب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد صاحب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 432 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد صاحب

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد صاحب و معنی اسم محمد صاحب

ریشه اسم محمد صاحب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد صاحب عربی می باشد و تلفظ محمد صاحب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدصاحب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-sāheb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد صاحب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد صاحب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد صاحب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و صاحب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
صاحب: دارنده، مالک، هم‌نشین و هم‌صحبت، یار، فرمانروا و حاکم

معنی اسم محمد صاحب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و صاحب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد صاحب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد صاحب عدد " 193 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد صاحب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد صاحب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد صاحب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد صاحب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

عبوس و خشمگین، شیر بیشه که شیران از او بگریزند، (به مجاز) بسیار شجاع و دلیر، لقب برادر امام حسین علمدار شجاع صحرای کربلا

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

ماه آرام، خوشبخت

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

محور آیین و کشش

مونث اسمر زن گندم گون

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید