محمد شفیق

ترکیب دو اسم محمد و شفیق (ستوده و مهربان)

جنسیت اسم محمد شفیق

پسر

محمد شفیق به انگلیسی

mohammad-shafigh

تعداد محمد شفیق ها در ایران

414

تلفظ محمد شفیق به فارسی

محمّدشَفیق

ریشه اسم محمد شفیق

عربی

تلفظ محمد شفیق به انگلیسی

/m.-šafiq/

رنگ اسم محمد شفیق

طلایی

ابجد اسم محمد شفیق

582

ابجد وسیط اسم محمد شفیق

42

ابجد صغیر اسم محمد شفیق

33

درباره نام محمد شفیق

محمد شفیق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد شفیق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد شفیق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 414 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد شفیق

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد شفیق و معنی اسم محمد شفیق

ریشه اسم محمد شفیق

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد شفیق عربی می باشد و تلفظ محمد شفیق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدشَفیق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šafiq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد شفیق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد شفیق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد شفیق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و شفیق:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
شفیق: مهربان، دلسوز

معنی اسم محمد شفیق در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و شفیق.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد شفیق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد شفیق عدد " 582 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد شفیق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد شفیق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد شفیق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد شفیق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

ترکیب دو اسم امیر و آرشام (فرمانروا و نیرومند)

نظير تير، همتاي پيكان

مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

ترکیب دو اسم محمد و نصیر (ستوده و یاور)

ترکیب دو اسم امیر و مهیار (فرمانروا و ماهیار)

به خاطر آورده شدن، مشهور، نامی، معروف، نامدار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید